Pomiń nawigację
Back
Otwarta pracownia – Sitodruk

Otwarta pracownia – Sitodruk


Odbij samodzielnie wybraną grafikę na swojej koszulce albo torbie!

Termin:

29-01-2026 16:00

Zgłoś swoją grafikę

Chcesz wykonać grafikę metodą sitodruku, ale nie wiesz, jak zacząć?

Podczas otwartej pracowni sitodruku będzie możliwość odbicia samodzielnie przygotowanej grafiki! Zapraszamy do przynoszenia bawełnianych koszulek, koszul, bluz, toreb - możesz dać im drugie życie. Do wyboru będziesz miał/a także kilka wcześniej przygotowanych grafik do odbicia.

Podczas Otwartej Pracowni powielanych będzie 5 wcześniej przygotowanych grafik - jeśli chcesz odbić grafikę swojego projektu, prześlij ją za pomocą formularza: https://forms.gle/tPZPAhXD87zMku838 , do 25 stycznia (do końca dnia). Plik powinien być zapisany jako PDF w formacie maks. A4 i zawierać wyłącznie grafikę w czarnym kolorze bez tła. 26 stycznia na profilach na Facebooku (FabLab powered by Orange) oraz Instagramie (@fablabwarszawa) zostanie opublikowany formularz z głosowaniem na 5 grafik, które będą powielane podczas Otwartej Pracowni 29 stycznia. Przesyłając grafikę wyrażasz zgodę na jej powielanie w ramach trwającej Otwartej pracowni.

Termin: 29.01.2026, godz. 16:00-19:00

Zapisy: brak konieczności rejestracji

Doświadczenie: nie wymagane

Podczas Otwartej pracowni można:

  • Skonsultować swój projekt graficzny.
  • Uzyskać poradę, jak najlepiej przygotować projekt do druku
  • Skonsultować technologię wykonania swojego projektu
  • Odbić wybraną grafikę na swojej koszulce/torbie/itd.
  • Poznać tajniki powstawania sita
  • Przyjść „z ulicy" bez zapisów
  • Nie mieć doświadczenia w sitodruku
  • Mieć doświadczenie w sitodruku
  • Przyjść z koleżanką i/lub kolegą

Zasady:

  • Przed przystąpieniem do pracy, czy korzystania z pracownianych materiałów i akcesoriów konsultujemy się z osobą opiekującą się danym stanowiskiem
  • W wypadku niestosowania się do poleceń instruktora/instruktorki oraz nieprzestrzegania regulaminu pracowni i zasad BHP, osoba może zostać poproszona o opuszczenie pracowni.
  • Każda osoba przychodzi z własną koszulą czy materiałem na których chce drukować. Inne niezbędne materiały tj. farby i narzędzia są dostępne na miejscu. 
  • Na miejscu nie ma możliwości zakupu koszulek.
  • Możesz korzystać z pracowni bez ograniczeń czasowych, jednak wszystko w granicach rozsądku i empatii – w wypadku dużego zainteresowania umożliwiamy innym dostęp.
  • W wypadku pełnego obłożenia pracowni musisz poczekać na swoją kolej lub wrócić w innym terminie.

Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange

ShareUdostępnij

Witaj w FabLabie

Address

ul. Targowa 56

03-733 Warszawa

(w Centrum Kreatywności Targowa)

Opening hours

Godziny otwarcia:

poniedziałek — piątek 11:00—19:00